Osim na nogometnom stadionu u Ždralovima, intenzivni radovi odvijaju se i na Gradskom stadionu u Bjelovaru. Ukupna vrijednost investicije je 22 milijuna kuna s PDV-om, a završetak izgradnje očekuje se do ljeta ove godine.
Što se točno napravilo i kada će biti odigrane prve utakmice na terenu NK Bjelovara, doznali smo na konferenciji za medije u petak 21. siječnja.
Uz bjelovarskog gradonačelnika i njegove suradnika, konferenciji su prisustvovali i predstavnici Kluba te izvođači radova.

– Stadion će objediniti 1 080 sjedećih mjesta, od čega 700 natkrivenih. S prvom fazom izgradnje smo dogurali daleko, dok je druga krenula prije nešto više od mjesec dana. Poslovi su teški, sveobuhvatni i vrlo zahtjevni. Financijska konstrukcija je jako dobro postavljena i mislim da smo na ovaj način poslali jednu jako dobru poruku vezanu za razvoj bjelovarskog sporta. Troškovi za teren s umjetnom travom na kojem se danas nalazimo je otplaćen, točnije kredit je zatvoren kroz tri godine. Očekujemo da će s boljim uvjetima rada i treniranja, NK Bjelovar i NK Mladost iz Ždralova prijeći u viši krug natjecanja. Isto tako, spreman je i projekt izgradnje nove atletske staze vrijedan više od 6 milijuna kuna. Razmišljamo o svim sportovima, ne samo o nogometu, no ne možemo sve segmente pokrenuti u isto vrijeme, poručio je gradonačelnik Dario Hrebak.

O radovima na bjelovarskom stadionu i njihovoj dinamici, detaljnije je govorio glavni nadzorni inženjer.
– U prvoj fazi su izvedeni grubi građevinski radovi, a sada slijedi nastavak izgradnje čelične krovne konstrukcije te završni i instalaterski radovi za što je potrebno još nekoliko mjeseci. Druga faza samog travnjaka i terena je u početnoj fazi. Obje faze biti će dovršene u isto vrijeme. Također, planirana je i izgradnja parkirališta, za što bi uskoro trebala krenuti javna nabava. Radovi se izvode u skladu s građevinskom dozvolom, terminima i financijskom konstrukcijom, rekao je Igor Barberić iz tvrtke B-projekt.
Iz NK Bjelovar poručuju kako je igračima i trenerima od velika pomoći teren s umjetnom travom koji se pokazao kao odličan izbor, posebno tijekom zimskog perioda.

– Sretni smo i zadovoljni što izgradnja bjelovarskog stadiona napreduje sigurno i na dobar način. Elementi unutar kluba se napokon slažu na kvalitetniji način, stvaraju se svi potrebni uvjeti za rast, razvoj i napredak. Mi smo spremni za nove izazove, poručio je Ivan Šepoval, dopredsjednik Nogometnog kluba.
Na Gradskom stadionu trenutno trenira oko 300 mladih nogometaša iz raznih kategorija. Zanimljivo je čuti kako je za izgradnju stadiona do sada potrošeno 120 tona armature, 1 500 kubika betona i 500 kubika opeke.

– U drugoj fazi izgradnje smo kroz zemljane radove navezli 7 000 kubika zemlje. Na mjestu glavnog nogometnog terena uskoro kreću i radovi na drenaži te paralelno i unutarnji radovi u samom objektu, kazala je Karolina Vukelić, glavna inženjerka gradilišta.