Proteklog vikenda u Varaždinu održano je 4. kolo Hrvatske atletske lige sjever (HALS), na kojem su uspješno nastupili i članovi Atletskog kluba Bjelovar ostvarivši niz zapaženih rezultata u mlađim kategorijama i seniorskoj konkurenciji.
Natjecanje je okupilo velik broj klubova i atletičara iz sjeverne Hrvatske, a bjelovarski atletičari još su jednom potvrdili kvalitetan rad i kontinuirani napredak tijekom sezone.
Jan Jelinek do srebra u bacanju diska
Najuspješniji rezultat za AK Bjelovar ostvario je Jan Jelinek koji je u disciplini bacanja diska (2 kg) u seniorskoj konkurenciji osvojio drugo mjesto s rezultatom 38,22 metra.
Time je još jednom potvrdio svoju kvalitetu i stabilnost u bacačkim disciplinama.
Petar Blažević među najboljima u sprintu
Od mlađih atletičara posebno se istaknuo Petar Blažević koji je u utrci na 60 metara u konkurenciji mlađih kadeta osvojio odlično četvrto mjesto s rezultatom 8,44 sekunde.
Petar je ujedno ispunio norme za sve sprinterske discipline za predstojeće Prvenstvo Hrvatske koje će se održati početkom lipnja.
Uz uspješan pojedinačni nastup, bio je i član štafete 4×200 metara u sastavu Bruno Ban, Fabian Zeman, Oliver Rođak Iličić i Petar Blažević, koja je osvojila treće mjesto s rezultatom 2:15,66.
Zapaženi nastupi mlađih kadeta
U konkurenciji mlađih kadeta nastupili su i ostali predstavnici AK Bjelovar.
Petar Ban osvojio je 13. mjesto na 60 metara s rezultatom 9,21 sekundu, dok je u bacanju kugle bio deseti s hicem od 5,34 metra.
Bruno Ban zauzeo je 17. mjesto na 60 metara s rezultatom 9,41 sekundu te 11. mjesto u bacanju kugle s rezultatom 5,28 metara.
Oliver Rođak Iličić završio je na 21. mjestu u utrci na 60 metara, dok je u bacanju kugle osvojio osmo mjesto s rezultatom 5,80 metara.
Fabian Zeman bio je 23. na 60 metara, a u kugli je zauzeo 12. mjesto s hicem od 5,23 metra.
Dobre rezultate ostvarile i seniorke
U seniorskoj konkurenciji nastupile su i atletičarke AK Bjelovar.
Nina Vargović Pavlić osvojila je peto mjesto na 100 metara s rezultatom 13,39 sekundi, dok je Petra Blažević bila šesta s rezultatom 13,78.
Tena Trajkovski zauzela je 10. mjesto na 100 metara s rezultatom 14,16, a nastupila je i u utrci na 600 metara gdje je osvojila peto mjesto s vremenom 2:00,03.
Ela Matić utrku na 100 metara završila je na 13. mjestu s rezultatom 16,33 sekunde.
Potvrda kvalitetnog rada kroz sve kategorije
Rezultati ostvareni u Varaždinu još su jedna potvrda kvalitetnog rada AK Bjelovar u svim dobnim kategorijama – od mlađih kadeta do seniora.
Bjelovarski klub sezonu nastavlja s optimizmom kroz nova kola Hrvatske atletske lige sjever i nadolazeća pojedinačna prvenstva Hrvatske.
📲 Najbrže informacije – pratite nas na Facebooku, Instagramu i TikToku!
Izvor: AK Bjelovar




