Nakon današnje konstituirajuće sjednice Gradskog vijeća Grada Bjelovara, bjelovarski HDZ objavio je kako je novo Vijeće službeno konstituirano, a njihov klub sada broji 7 vijećnika.
Iz HDZ-a su poručili da su podržali Brunu Zadru (HSLS) za predsjednika Gradskog vijeća, naglašavajući kako je ta odluka rezultat političke kulture, ali ponajprije poštivanja volje građana, koji su na izborima dali najviše vijećničkih mandata upravo HSLS-u.
– Podržali smo za predsjednika Vijeća gospodina Brunu Zadru (HSLS) jer to nalaže politička kultura, ali prije svega jer poštujemo volju građana koji su najviše vijećničkih mandata povjerili HSLS-u, stoji u priopćenju.
Usporedili su ovu situaciju s onom na nedavno održanoj konstituirajućoj sjednici Županijske skupštine, gdje, kako navode, nije bilo istog pristupa.
– Nažalost, tako nešto nismo vidjeli u Županijskoj skupštini gdje HSLS, NL Damir Bajs i SDP nisu poštovali volju građana i podržali HDZ-ovog kandidata. No, to je njihov problem. HDZ će uvijek poštivati jasnu poruku birača – a ona je da većina u Gradskom vijeću donosi i odgovornost za vođenje Vijeća.
HDZ je novom predsjedniku i potpredsjednicima uputio čestitke:
– Novoizabranom predsjedniku želimo uspješno vođenje Vijeća. Čestitamo i potpredsjednicima – Borislavu Koziću (HSS) i Luki Oskoruši (HDZ).
Na kraju su naglasili kako će HDZ u Gradskom vijeću djelovati kao konstruktivna oporba:
– HDZ-ovi gradski vijećnici kao predstavnici dijela građana bit će konstruktivna oporba. Podupirat ćemo kvalitetne projekte za Grad Bjelovar, ali i upozoravati na propuste gradske vlasti.
Izvor: HDZ Bjelovar