Danas, 26. srpnja, od 12 do 20 sati na području Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske policijski službenici provodit će akciju usmjerenu na utvrđivanje i sankcioniranje prekršaja prekoračenja dopuštene brzine kretanja vozila. Akcija se provodi s ciljem podizanja razine sigurnosti na prometnicama i prevencije prometnih nesreća jer nedopuštena brzina je uzrok najvećeg broja prometnih nesreća s teškim posljedicama.
Također, s ciljem povećanja ukupne razine sigurnosti prometa na cestama te prevencije prometnih nesreća i njihovih posljedica policija će i ovog vikenda poduzimati pojačane aktivnosti usmjerene prioritetno na sprečavanje i sankcioniranje najtežih prekršaja, a koji su najčešći uzročnici prometnih nesreća tzv. „četiri glavne ubojice u prometu“.
Policijski službenici će od danas 26. srpnja do nedjelje 28. srpnja na području Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske, ali i cijele Republike Hrvatske poduzimati pojačane aktivnosti, odnosno pojačano će nadzirati i sankcionirati nepridržavanje ograničenja brzine, vožnje pod utjecajem alkohola i droga, nekorištenje sigurnosnog pojasa, nepropisno korištenje mobitela tijekom upravljanja vozilima i drugih prekršaja koji ugrožavaju sigurnost cestovnog prometa.
Foto: Bjelovar.info-arhiva

