GAREŠNICA – Centar za posjetitelje Natura 2000 Garešnica i ove jeseni priprema zanimljivu i edukativnu radionicu za djecu i obitelji. U subotu, 8. studenoga 2025. godine, od 10 do 11:30 sati, održat će se besplatna radionica pod nazivom “Put ptica selica”, namijenjena obiteljima s djecom i osnovnoškolcima.
Tijekom radionice, sudionici će imati priliku upoznati se s fascinantnim svijetom ptica selica – saznat će zašto i kamo putuju, kada kreću na svoje duge migracije te kako se orijentiraju tijekom leta.
Radionica ne završava samo pričom — u kreativnom dijelu svatko će moći izraditi vlastitu pticu selicu od papira, što će biti lijep suvenir i podsjetnik na ovu prirodoslovnu avanturu.
📅 Prijave za sudjelovanje traju do 7. studenoga u 16:00 sati, a broj mjesta je ograničen.
📧 Sudjelovanje je besplatno, a prijaviti se možete putem e-maila: rezervacije@poilovlje.hr (potrebno je navesti ime, prezime i kontakt broj).
Organizatori pozivaju sve ljubitelje prirode, male istraživače i njihove roditelje da se pridruže i zajedno otkriju čudesni svijet ptica koje prelijeću tisuće kilometara u potrazi za toplinom i hranom.
Izvor: Centar za posjetitelje Natura 2000 Garešnica

