Tehnološki park d.o.o. Bjelovar u suradnji s Gradom Bjelovarom i Veleučilištem u Bjelovaru organizira hackathon pod nazivom B:IT.hack. Riječ je o trodnevnom natjecanju IT stručnjaka, okupljenih u timove, u izradi zadanih digitalnih rješenja koje će se održati od 18. do 20. listopada. Prva tri mjesta osvajaju bogate novčane nagrade u ukupnom iznosu od 10 tisuća eura. Najbolji će osvojiti pet tisuća eura, druga nagrada je tri tisuće eura, a treća je dvije tisuće eura. U sklopu hackathona, u planu je i dječji kutak za najmlađe te panel rasprava o digitalizaciji javnog i privatnog sektora.
Gradonačelnik Hrebak je napomenuo kako se Bjelovar želi promovirati kao grad koji razvija IT sektor.

– Cilj svega je prezentacija IT sektora te pokušati zainteresirati mlade koji tek ulaze u taj svijet, ali i onima koji već jesu u njemu. Ovo im je poticaj da doprinesu svojoj zajednici kroz posao koji rade. Svi znate da se Bjelovar želi brendirati u smislu grada koji snažno razvija IT sektor. Taj dio gospodarstva je već iznimno jak na području našeg grada. Trebamo i dalje zajedničkim snagama ići u tom smjeru. U Bjelovaru se IT sektor toliko razvija da će nam sve više trebati radne snage i želimo upravo mlade usmjeravati u tu granu gospodarstva. Imamo odlično Veleučilište, sada i studentski dom, dobru infrastrukturu u vidu budućeg novog digitalno-inovacijskog HUB-a, nove zgrade Tehnološkog parka – naglasio je gradonačelnik Hrebak.
Direktorica Tehnološkog parka, Dajana Vukmanić potvrdila je kako se prijave zaprimaju od sutra, 10. rujna, te traju do 10. listopada.

– Najbitnije je da će se održavati od 18. do 20. listopada ove godine. Prijave se zaprimaju preko službene stranice B:IT.hack-a od sutra, 9. rujna, pa do 10. listopada. U timu može biti minimalno troje, a maksimalno petero ljudi s važnom napomenom da moraju biti dva studenta upravo zbog toga da povežemo akademsku zajednicu i realni sektor. Predviđene su i aktivnosti kao što je dječji kutak koji će se održati u subotu te će u nedjelju biti panel sa sudionicima iz realnog i privatnog sektora – pojasnila je Dajana Vukmanić.
Tomislav Adamović viši je predavač i voditelj studija Računarstva na Veleučilištu u Bjelovaru te je pojasnio što će natjecatelji na B:IT.hack-u morati napraviti.

– Organizirali smo dva projekta koja treba odraditi. Jedna aplikacije je vezana za potrebe Grada prilikom iznajmljivanja mjesnih domova, a to je nekakva klasična aplikacija za vođenje evidencije. Druga aplikacije je za Gradski muzej koja se odnosi na vremeplov i tu će veliki naglasak trebat stavit na dizajn i korisničko iskustvo. Na natjecanju će biti mentori koji će pomagati – naveo je Tomislav Adamović.
Sve detalje možete pratiti na službenoj B:IT.hack stranici.