Grad Bjelovar će u ponedjeljak, 17. studenoga 2025., zajedno s udrugama proizašlim iz Domovinskog rata te učenicima bjelovarskih srednjih škola, obilježiti Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje tradicionalnim paljenjem lampaša u Vukovarskoj ulici.
Program započinje u 16:45 sati okupljanjem učenika Turističke, Ekonomske, Trgovačke, Medicinske, Gimnazije, Tehničke i Obrtničke škole, članova braniteljskih udruga te drugih građana ispred zgrada srednjih škola na Poljani dr. Franje Tuđmana. Lampaši će biti unaprijed postavljeni uz nogostup Vukovarske ulice, od vulkanizera Pajdo do mosta pokraj groblja sv. Andrije.
U 17:00 sati sudionici će se pješice uputiti prema Vukovarskoj ulici, gdje će paljenjem lampaša odati počast stradalima u Vukovaru i Škabrnji. Zapaljeni lampaši postavljat će se s obje strane ulice, uz vanjski rub nogostupa, kako bi se izbjeglo postavljanje na sam rubnik prometnice.
Grad Bjelovar poziva sve građane da se pridruže obilježavanju i zajednički, dostojanstveno, iskažu zahvalnost i poštovanje žrtvama Domovinskog rata.
📲 Najbrže informacije – pratite nas na Facebooku, Instagramu i TikToku!
Foto: Bjelovar.info-arhiva

