Povodom nastavka provedbe treće godine trogodišnjeg programa ,,Razvoj i širenje mreže socijalnih usluga koje pružaju udruge”, usmjerenog prevenciji institucionalizacije i povećanju socijalnog uključivanja korisnika, financiranog od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku: „Socijalno uključivanje djece i odraslih osoba s tjelesnim invaliditetom“, u srijedu 06.11.2019. godine u u prostorijama Veleučilišta Bjelovar održana je tiskovna konferencija za medije.
Ovo je bila prilika za osvrt na postignute rezultate u drugoj godini provedbe: završetak akcije „Adrianin korak“, završetak akcije „S naslonom do aktivnosti“, nastavak – vozačke dozvole „B“ kategorije, rad klubova, izleti, ljetovanja, sport, ribolov, edukacija – literarna sekcija, pjevački zbor. Također, prezentirani su Ciljevi projekta, aktivnosti i očekivani rezultati u trećoj godini provedbe. Sudionici konferencije bili su predstavnici partnera, Bjelovarsko-bilogorska županija i Grad Bjelovar, Centar za socijalnu skrb Bjelovar, predstavnici Zavoda za zapošljavanje, predstavnici korisnika te članovi upravnih tijela i zaposlenici.

– Riječ je o trogodišnjem programu koji se svake godine valozirira. Ako je sve u redu ide se na drugu godinu, zatim na treću. Kada trogodišnji program završi, piše se slijedeći program za naredne tri godine i tako kroz cikluse. U ovome trenutku, mi smo s našim programom u trećem ciklusu. Sveukupno, već devet godina provodimo ovaj program. Kada smo krenuli, gledali smo na koji način strukturirati aktivnosti, a da budu korisne za sve naše članove. Važno je istaknuti da okupljamo razne dobne skupine, od djece, učenika, pa do osoba od 90 godina starosti. To je suština našega djelovanja u okviru tog programa. Posebno smo ponosni na nastavak polaganja vozačkog ispita B kategorije za osobe sa invaliditetom. Taj smo segment uveli prije tri godine i danas imamo šest osoba koje su stekle vozačku dozvolu, a još tri su u procesu. Njima se na taj način mijenja svakodnevica, okruženje, stil života, mišljenje o samima sebi. Danas smo govorili što smo sve do sada postigli i koji su nam daljni planovi i koraci. Formirat ćemo grupe za izvaninstitucijalno obrazovanje, što znači da dajemo instrukcije članovima koji su u školskom sustavu, završiti ciklus s polaganjem vozačkog ispita, kroz rad podupirati naše klubove, nastaviti s uključivanjem u sport, kulturu, zabavu, izlete i rekreaciju. Klubove vode osobe s invaliditetom koji su naši članovi i preko ugovora o djelu obavljaju svoj posao i to profesionalno. Na taj način doprinose svome budžetu i osobnoj korisnosti. Sa time smo jako zadovoljni i mi i oni. Kad bi gledali statistički, naši članovi su u aktivnosti i programe uključeni više od sto posto, jer ima onih koji sudjeluju u više toga, rekao je Tomislav Novosel, predsjednik Udruge tjelesnih invalida Bjelovar.