Udruga informatičara Bjelovarsko – bilogorske županije uspješno završava ovu godinu organizacijom dviju radionica iz računalnog programiranja. Prva praktična radionica „I MI ZNAMO PROGRAMIRATI“ provodi se u Centru Rudolf Steiner u Daruvaru. Voditeljica radionice je učiteljica Petra Nikolić, a rad radionice podržan je putem projekta prema Zajednici tehničke kulture BBŽ.
– Programiranje je jedna od najzahtjevnijih radnji u području IT industrije. Da bi se postao dobar programer, mora se poznavati matematika, logika i sustavna izobrazba, ali i još mnogo toga. No, to ne znači da je programiranje nedostižno polaznicima Centra Rudolf Steiner Daruvar. Tako je ove godine osmišljena praktična radionica rada i programiranja mikro računala, pod nazivom “I MI ZNAMO PROGRAMIRATI”. Radionica će trajati do kraja godine po dva sata tjedno, a polaznici će na kraju demonstrirati svoja postignuća, poručuje predsjednik Udruge informatičara BBŽ, Branko Raičković te dodaje da je rad sa ovakvom populacijom prilično zahtjevan, no zahvaljujući voditeljici radionice Petri Nikolić i ravnateljici Centra Rudolf Steiner Silviji Kancijan, uspjeh nije upitan.
Druga radionica pod nazivom “Game Time – Izradi vlastitu igricu” osmišljena je za najmlađe programere i odvija se nedjeljom u terminu od 9,00 do 12,00 sati u prostorijama Gradske zajednice tehničke kulture Bjelovar.
Organizaciju ove radionice sufinancira Hrvatski informatički savez, a voditeljica radionice je učiteljica Davorka Medvedović.
– Izraditi samostalno računalnu igricu programirajući u Scratch-u nije nimalo jednostavan posao, no cijeli proces je jako zanimljiv. Polaznici ove radionice su većinom učenici nižih razreda, no kako ih ima tridesetak, podijeljeni su u dvije skupine. Programiranje se odvija individualno na računalima ili tablet uređajima, kao i sa laptopima u vlasništvu udruge. Interes za ovakav vid izvaninstitucionalnog obrazovanja je dosta velik, što potvrđuju pozitivni komentari roditelja, ističe predsjednik Udruge informatičara BBŽ, Branko Raičković dodajući da će opremanjem Bjelovarskog robotičkog centra, sredstvima Europske unije i Vlade RH, koje je u tijeku, dobit mogućnost za kontinuirani rad.