U subotu je na bjelovarskom Veleučilištu održan GetiCon, prva tech konferencija u organizaciji tvrtke Serengeti, koja je svoj ured u Bjelovaru otvorila u svibnju, a trenutno broji 13 zaposlenih.
Tema ovogodišnje konferencije bila je Top performance, a namjenjena je studentima i zaposlenicima s područja tech industrije Bjelovara i okolice.
“Top performer ne mora nužno biti osoba s najvećim tehničkim znanjem već osoba koja posjeduje i znanja poslovanja, otvorena je, sklona propitivanju, mjerenju, testiranju, poboljšanjima svega oko sebe”
GetiCon za cilj ima informirati zainteresirane o tome kako osigurati idući korak u karijeri, mentorstvo i napredak u poslovnom rastu i razvoju.
Konferencija u Bjelovaru bila je popraćena s nizom stručnih predavanja od strane zaposlenika Serengetija; govorilo se o kulturi učenja u timu, mikroservisnoj arhitekturi, DevOps-u, Read/ React native-u i drugim temama iz IT sektora. Gost predavač bio je Gordan Kožulj koji je pojasnio kako su i u kojoj mjeri povezani vrhunski sport i biznis.
Tom prigodom je Veleučilište u Bjelovaru potpisalo Sporazum o suradnji s tvrtkom Serengeti.
Goran Kalanj, direktor Serengetija rekao je kako je ovo tek prva konferencija organizirana u Bjelovaru te da tvrtka želi afirmirati lokalnu IT zajednicu da se zainteresira za programerski posao.
– To je projekt koji smo započeli s bjelovarskim Veleučilištem koje je kompatibilno zbog svojeg programerskog studija, kadra koji mi zapošljavamo. Naša očekivanja su da se predstavimo lokalnoj zajednici te da pobudimo interes među mladim ljudima za karijeru u programiranju.
Konfereneciji je prisustvovalo stotinjak ljudi, a Kalanj ističe kako će im dogodine biti potreban veći prostor obzirom da je broj zainteresiranih ove godine premašio kapacitet veleučilišne dvorane.
Prodekan za nastavu i studente Veleučilišta u Bjelovaru, Zoran Markovski je kazao kako je uloga Veleučilišta projicirati ljude koji će kasnije biti zaposleni u tvrtkama poput Serengetija, odnosno zadaća im je producirati kadrove za IT sektor.
– Očekivanja od ove konferencije su da afirmiramo mlade da upišu IT smjerove te da ostanu zaposleni u tom sektoru u gradu Bjelovaru.
Događaju je prisustvovao i Igor Brajdić, zamjenik gradonačelnika Grada Bjelovara.
– Grad Bjelovar od samog početka vrlo uspješno surađuje s tvrtkom Serengeti. Želim im zahvaliti što su odlučili odabrati baš naš grad za nastavak poslovanja, istaknuo je Brajdić.
– Serengeti je ovdje naišao na toplu dobrodošlicu, vidimo da je Bjelovar prepoznao informacijsku tehnologiju budućnosti, a mi smo pak Bjelovar prepoznali kao rasadnik kvalitetnih kadrova u informacijskoj industriji. Sporazum s Veleučilištem u Bjelovaru omogućit će svim studentima da steknu dodatnu mogućnost rada na važnim projektima i to u stvarnom životu, poručili su iz tvrtke Serengeti.
Ovaj sporazum će studentima osigurati stručnu praksu, ali i mogućnost zaposlenja za vrijeme i nakon završetka školovanja. Suradnja Veleučilišta i Serengetija započela je i prije Ugovora, naime nekoliko bjelovarskih studenata već je zaposleno u toj tvrtki.