Poslovni model čini razliku između dobrih i uspješnih na tržištu. Polaznicima radionice „Razvoj poslovnog modela organizacije“ koja se 14. travnja održala u Inkubatoru ideja (Ulica Andrije Mohorovičića 59, Bjelovar) menadžerica ACT grupe Jelena Anđelić pojasnila je kako postati Impact organizacija te povećati utjecaj na korisnike i zajednicu.
Razumijevanje poslovnog modela znači bolje poznavanje vlastitog poslovanja, kupaca i konkurencije, a stvaranje novog omogućuje bolju zaradu i prednost na tržištu. Sudionicima su prezentirani alati za mjerenje utjecaja na zajednicu i korisnike te koji analize koje trebaju provesti kako bi imali veći utjecaj na ciljanu skupinu.
Platno poslovnog modela
Interaktivnost, praktičnost, primjeri iz prakse i otvorena rasprava omogućili su sudionicima usvajanje vještina korištenja platna poslovnog modela te ispravnog načina prezentiranja organizacije. Polaznici su upoznati s poslovnim modelom Canvas, izvrsnim poduzetničkim i menadžerskim alatom kojim mogu dizajnirati, opisati, uspoređivati, analizirati i unaprijed testirati unaprijeđeni poslovni model što im daje sigurnost za nove poduzetničke pothvate i transformaciju u Impact organizaciju.
Poslovni modeli neprofitnih organizacija
Na radionici su sudjelovali i predstavnici neprofitnih organizacija kojima zarada nije glavni motiv, nego samo sredstvo za viši cilj kojima će dobar poslovni model omogućit širi doseg i veću uspješnost djelovanja na zajednicu.
– Planiramo proširiti djelovanje udruge, a sudjelovanjem na ovoj radionici dobila sam korisne informacije, kontakte i savjete kako se možemo reorganizirati i inovirati naš poslovni model – izjavila je Mirela.
Tailor made radionica
Polaznici su iskoristili priliku te sudjelovali u raspravi, postavljali pitanja te se međusobno konzultirali u rješavanju određenih situacija koje su ih potaknule na sudjelovanje.
– Sviđa mi se ovakav tip radionice jer imamo priliku unaprijed postaviti određena pitanja na koja do sada nismo imali odgovore te predložiti područja unutar pojedine teme. Na jednom mjestu i iz prve ruke saznam točno ono trebam – izjavila je Marija.
Inkubator ideja 28. travnja provodi još jednu radionicu „Upravljanje poslovnim odnosima“ na kojoj ćete saznati kako povećati prodaju, zadržati postojeće i osigurati nove klijente i poslovne partnere te stvoriti vlastitu marketinšku strategiju. Ulaz je slobodan, a svoj dolazak najavite pozivom na 043/243-534, e-mailom (dcinkubator.ideja@gmail.com) ili porukom na Facebook ili Instagram stranici, gdje možete pronaći više informacija.
Vidimo se!
Inkubator ideja – projekt koji je sufinancirala Europska unija
Bjelovarski centar za razvoj civilnoga društva nositelj je EU projekta pod nazivom Inkubator ideja čija je ukupna vrijednost 1.994.857,17 kn. Projekt je sufinanciran od strane Europske unije iz Europskog socijalnog fonda iznosom od 1.695.628,59 kn te iz Državnog proračuna Republike Hrvatske (na pozicijama Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske) iznosom od 299.228,58 kn.
Sadržaj objave isključiva je odgovornost Bjelovarskog centra za razvoj civilnoga društva.
Više informacija o fondovima Europske unije možete saznati web stranicama www.esf.hr i www.strukturnifondovi.hr