Jutros je potvrđen i drugi slučaj zaraze koronavirusom u Hrvatskoj. Zaražen je brat mladića koji se vratio s putovanja iz Milana i koji je smješten u Klinici za infektivne bolesti dr. Fran Mihaljević u Zagrebu. Nalazi djevojke su negativni, ali je zadržana i dalje na promatranju, potvrdio je ministar zdravstva Vili Beroš, gostujući jutros u emisiji Hrvatskoga radija.
Također, obavijest za sve građane Bjelovara i Bjelovarsko-bilogorske županije, danas će župan Damir Bajs sa suradnicima održati radni sastanak s ravnateljstvom i liječnicima Opće bolnice Bjelovar i predstavnicima Zavoda za javno zdravstvo BBŽ vezan uz koronavirus.
Sukladno naputcima Ministarstva zdravstva i bjelovarska Opće bolnica poduzima potrebne mjere ukoliko dođe do zaraze koronavirusom na području Bjelovarsko-bilogorske županije. Opća bolnica Bjelovar u kontaktu je s Ministarstvom zdravstva i primjenjuje sva uputstva koja im stižu.
U sklopu poduzetnih mjera po naputku Ministarstva zdravstva u bjelovarskoj Općoj bolnici u pripremi je i prostor za prihvat pacijenata ukoliko dođe do zaraze koronavirusom u kojemu pacijent može biti privremeno smješten uoči premještaja u zagrebačke klinike.
Nakon radnog sastanka župan Bajs u pratnji ravnatelja dr.med. Alija Alloucha obići će predviđeni prostor za smještaj mogućih pacijenata zaraženih koronavirusom.
Više informacija donosimo u popodnevnim satima.
Za sve građane preporučuje se držanje uputa koje je izdao Hrvatski zavod za javno zdravstvo. Upute možete pogledati OVDJE.