U poslovnom svijetu napredak je uvijek postupan i spor, ali su zato padovi nagli. Bjelovarski poduzetnici, obrtnici i predstavnici OCD-a sudjelovali su na radionici „Inteligentno upravljanje poslovnim financijama“ održanoj 31. ožujka u Inkubatoru ideja (Ulica Andrije Mohorovičića 59, Bjelovar) i napravili mali, ali veliki korak za financijsku stabilnost svoje organizacije. Financijska stručnjakinja Dora Grkavac iz ACT grupe na jednostavan je i razumljiv način pojasnila najvažnija područja i pojmove iz domene upravljanja poslovnim financijama.
– Polaznici su mogli naučiti planirati i pametno upravljati financijama od samog početka poslovanja, a zatim kako pratiti realizaciju samih planova. Objasnila sam razliku između tradicionalnog i agilnog upravljanja financijama te smo u praktičnom dijelu radionice prošli kroz financijske izvještaje koje svaki menadžer mora razumjeti da bi mogao donositi održive poslovne odluke u budućnosti, izjavila je voditeljica radionice Dora Grkavac.
Financijski izazovi sadašnjice
U posljednje dvije godine suočili smo se s brojnim poslovnim izazovima koje nismo mogli predvidjeti, a odražavali su se na svakodnevno poslovanje. Mnogima je ugrožena sigurnost posla i novčanih ciljeva, a nove i nepredvidive okolnosti koje su nam iznova pokazale koliko je važno inteligentno upravljati poslovnim financijama potaknule su Ana Mariju na sudjelovanje.
– Na radionici sam osvijestila važnost pametnog upravljanja financijama i stvaranja financijskih rezervi te mogućnosti koje nude alternativni izvori financiranja kako bi poslovanje bilo dugoročno održivo i stvorilo proizvod ili uslugu koju će prepoznati krajnji korisnici, zaključila je Ana Marija.
Aktivna grupa polaznika
Polaznici su iskoristili priliku te sudjelovali u raspravi, postavljali pitanja te međusobno konzultirali u rješavanju konkretnih problema situacija zbog kojih su došli na radionicu.
– Uz praktične vježbe mogao sam uočiti greške koje sam do sada radio iz neznanja. Kroz primjere dobre prakse saznao sam koje alternativne izvore financiranja mogu primijeniti u svojoj organizaciji. Tailor made tip radionica koji se primjenjuje u Inkubatoru ideja izvrsna je prilika da od stručnjaka dobijemo odgovore na pitanja koja su nas potaknula na sudjelovanje, izjavio je Marin.
Priznanje za znanje
Sudionici su dobili i potvrdu o sudjelovanju i korištene materijale. Većina sudionika preporučila bi radionicu kolegama, što dokazuju odlične reakcije te pohvale za interaktivnost i primjere iz prakse. Pa Vi propustite sljedeću!
U travnju Vas u Inkubatoru ideja očekuju dvije edukativne radionice „Razvoj poslovnog modela organizacije“ 14. travnja te „Upravljanje poslovnim odnosima“ 28. travnja. Ulaz je slobodan, a svoj dolazak najavite pozivom na 043/243-534, e-mailom (dcinkubator.ideja@gmail.com) ili porukom na Facebook ili Instagram stranici. Vidimo se!
Inkubator ideja – projekt koji je sufinancirala Europska unija
Bjelovarski centar za razvoj civilnoga društva nositelj je EU projekta pod nazivom Inkubator ideja čija je ukupna vrijednost 1.994.857,17 kn. Projekt je sufinanciran od strane Europske unije iz Europskog socijalnog fonda iznosom od 1.695.628,59 kn te iz Državnog proračuna Republike Hrvatske (na pozicijama Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske) iznosom od 299.228,58 kn.
Sadržaj objave isključiva je odgovornost Bjelovarskog centra za razvoj civilnoga društva.
Više informacija o fondovima Europske unije možete saznati web stranicama www.esf.hr i www.strukturnifondovi.hr