Nakon održanih lokalnih izbora i službenih rezultata, u utorak, 15. lipnja održano je konstituiranje novog saziva Gradskog vijeća Grada Bjelovara na mandat od četiri godine. Sukladno novom Zakonu, ovaj put će u vijećničke klupe sjesti 21 vijećnik, umjesto dosadašnjih 25.
Na konstituirajućoj sjednici za predsjednika Gradskog vijeća izabran je Nenad Martinovski iz HDZ-a uz potporu svih gradskih vijećnika. Punu potporu kao potpredsjednik Gradskog vijeća Grada Bjelovara dobio je i Mario Holiček koji dolazi iz redova HSLS-a.
Mali problemi kod imenovanje drugog potpredsjednika Borislava Kozića (HSS)
Iako se činilo da će i izbor drugog potpredsjednika ići “kao po loju”, u pitanje je dovedeno imenovanje Borislava Kozića iz HSS-a koji je svoje mjesto na izborima našao na Nezavisnoj listi Damir Bajs i upravo putem izborne liste ušao u Gradsko vijeće Grada Bjelovara. Kozić je tako izašao iz oporbe i prešao u vladajuću većinu.
Tim povodom, nazočnima se obratio gradski vijećnik Damir Bajs (NL Damir Bajs).

– Mi ćemo podržati gospodina Martinovskog i gospodina Holičeka, no Borislavu Koziću nećemo dati glas jer je dogovorio koalicijski sporazum s HSLS-om te prešao na stranu većinu i na taj način dobio mjesto potpredsjednika Gradskog vijeća Grada Bjelovara. Razumljivo je da se svaka koalicija mora platiti, no ne putem mjesta oporbenog djela, rekao je Bajs.

– Gospodin Bajs je potpuno u pravu kada kaže da u našem statutu stoji da jedan potpredsjednik vijeća mora biti iz oporbe. No, moramo razjasniti da nigdje ne piše da tako mora biti, već da bi trebalo biti u pravilu, pojasnila je gradska vijećnica Zlatka Pemper (HSLS).
Također, na konstituirajućoj sjednici izabrana je i Mandatna komisija, Komisija za izbor i imenovanje, Komisija za Statut i Poslovnik te Odbor za financije i Proračun, kao i Odbor za dodjelu nagrada i javnih priznanja.
Svečana prisega gradonačelnika i zamjenika gradonačelnika
Uz gradske vijećnike, na samom kraju sjednice prisegu su položili zamjenik gradonačelnika Igor Brajdić i gradonačelnik Dario Hrebak koji se obratio vijećnicima i medijima.

– Počašćen sam što su mi Bjelovarčani i Bjelovarčani još jednom dali priliku da zajedno sa svojim suradnicima vodim Grad Bjelovar. U posljednje četiri godine smo napravili puno toga, vrijeme je proletjelo, no pred nama su novi izazovi, puno projekata i realizacija kvalitetnih ideja. U novom sazivu Gradskog vijeća vjerujem da ćemo je konstruktivno, kulturno i kvalitetno surađivati. Odgovornost je na svima nama jer u ovom periodu sve moramo napraviti što je bolje moguće, kako bi naši građani mogli imati veći standard, bolji i sigurniji život. Svi smo u svojim kampanjama zagovarali Bjelovar kao grad sretnih, zadovoljnih i uspješnih ljudi. Gledajući određene segmente, Bjelovar već sada može biti uzor drugim hrvatskim gradovima. Tijekom kampanje sam često govorio da za Bjelovar najbolje tek dolazi. To zaista mislim i osjećam. Želim da Bjelovarčani i Bjelovarčanke na svoj grad budu ponosni. Uvažavati ćemo oporbu i žao mi je što neki smatraju da je izbor drugog potpredsjednik Gradskog vijeća Grada Bjelovara nedemokratski postupak. Mi na to ne gledamo na takav način, jer su u vladajuću većinu dobrodošli svi koji žele doprinijeti razvoju grada. Ukupno 14 do 21 mandata gradskog vijećnika činiti će vladajuću većinu. Politička praksa u Županijskoj skupštini Bjelovarsko – bilogorske županije je potpuno drugačija, poručio je gradonačelnik Hrebak.
















