U vremenskom razdoblju od 18. do 24. studenog policijski službenici Policijske uprave bjelovarsko – bilogorske evidentirali su ukupno 12 kaznenih djela iz domene općeg kriminaliteta. U istom razdoblju evidentirano je jedno narušavanje javnog reda i mira, kojom prilikom je počinjen jedan prekršaj od strane četiri počinitelja. Prekršaj se odnosi na kršenje 13. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira, u što spadaju svađa, tuča i vika.
Također, zabilježeno je 13 prometnih nesreća, od kojih jedna sa poginulom osobom, tri prometne nesreće u kojima su tri osobe zadobile lakše tjelesne ozlijede dok je u devet prometnih nesreća zabilježena samo materijalna šteta. Uzroci prometnih nesreća su nepoštivanje prednosti prolaska, vožnja na nedovoljnoj udaljenosti, nepropisno mimoilaženje, brzina neprimjerena uvjetima, osobinama i stanju ceste, neočekivana pojava opasnosti na cesti, nepropisno pretjecanje, nepropisno uključivanje u promet i ostale greške vozača. Pri prometnim nesrećama, kod vozača je najveća koncentracija alkohola izmjerena na području PP Grubišno Polje gdje je vozač alkotestiranjem imao utvrđenu koncentraciju od 2,38 g/kg alkohola u izdahnutom zraku.
U razmatranom razdoblju, na području policijske uprave na mjestu počinjenja prekršaja uhićena su dva vozača koji su učestalo činili najteže prekršaje u prometu, gdje je jedan vozač priveden na nadležni Općinski sud u Bjelovaru, Prekršajni odjel, gdje je nakon saslušanja pušten na slobodu. Drugi vozač je zbog psihičkih problema, kada je bio lišen slobode prevezen na Odjel psihijatrije u bolnicu dr. Ivan Barbot u Popovači. U posebnoj prostoriji do prestanka djelovanja opojnog sredstva smješten je jedan vozač.
Uzimajući u obzir navedene podatke, lako je zaključiti da su neodgovorni vozači koji voze pod utjecajem alkohola, opijata i lijekova veliki problem i opasnost za sve sudionike u prometu. Iako policija redovito organizira pojačane aktivnosti i upozorava na redovite kontrole, neuračunljivi vozači su nažalost dio svakodnevice. Većini takvih vozača ne može se naplatiti novčana kazna, „razvlačenje“ po sudovima traje i do nekoliko godina te cijeli proces na kraju završi u stilu „pojeo vuk magare“. Najbolnije je što sa druge strane najviše pate roditelji i najbliži onih koji su ozlijeđeni uslijed neodgovornog ponašanja pojedinih vozača.