Energetsku obnovu zgrada Područne škole Ciglena i Dječjeg vrtića Bjelovar u Radničkom naselju izvodit će Tesarsko-zidarski obrt Sabljak i DS gradnja d.o.o. Ugovore o izvođenju radova s tvrtkama je u utorak 26. ožujka u maloj vijećnici Grada Bjelovara potpisao gradonačelnik Grada Bjelovara Dario Hrebak.
Ukupna vrijednost radova energetske obnove na PŠ Ciglena iznosi 1.162.615,23 kuna od čega je iz Europskog fonda za regionalni razvoj bespovratno odobreno 569.852,71 kune, dok je ukupna vrijednost radova na Dječjem vrtiću Bjelovar u Radničkom naselju 1.001.494,78 kune od čega je bespovratno odobreno 607.032,30 kune.
– Drago mi je da su putem javne nabave ova dva posla dobile dvije lokalne firme. Od čest energetskih obnovi koje ćemo raditi pet je bjelovarskih tvrtki koje će na njima raditi. Dio sredstava osiguran je iz Europskog fonda za regionalni razvoj, a ostatak iznosa pokriva Grad Bjelovar iz svog proračuna. Radovi kreću kroz nekih desetak dana, javna nabava je zaključena i zato potpisujemo ugovore. Rok za izvršenje radova očekuje se krajem rujna, odnosno listopada. Inače smo dosad uvijek ispoštovali rokove i ranije tako da bi se možda moglo dogoditi da učenici u Cigleni s početkom slijedeće školske godine budu imali obnovljenu školu u potpunosti, rekao je gradonačelnik Dario Hrebak.
Energetskom obnovom zgrade Dječjeg vrtića bi se trebala podići ušteda energije na 68% čime bi iz G razreda prešla u C energetski razred. Što se tiče Područne škole u Cigleni, radi se o osmogodišnjoj školi koja je prošle godine dobila uređeno igralište za djecu a ove godine radi se obnova zgrade, i potom prelazak u B energetski razred. Najavljena je i energetska obnova matične zgrade I. Osnovne škole u Bjelovaru, koja će s obzirom da je projekt nedavno odobren vjerojatno na red doći slijedeće godine.

– Neizmjerno sam sretna zbog ulaganja u školu. Energetska obnova i u Novim Plavnicama, Cigleni, ali i na matičnoj školi svakako će doprinijeti boljim uvjetima i razvoju škole. To je jedna od rijetkih područnih škola u Hrvatskoj koja ima svih osam razreda, i često je zbog toga na neke načine marginalizirana. Drago mi je da sada to nije bio slučaj, jer radi se o staroj zgradi koja treba proći jednu strukturalnu promjenu a ne samo kozmetičko uljepšavanje, i drago mi je što će to rezultirati time da učenici imaju iste uvjete kao i u gradskoj školi, dodala je ravnateljica I. Osnovne škole Tatjana Landsman.