Pet plesača velike folklorne skupine Češke obeci Bjelovar sudjelovalo je od 31. srpnja do 14. kolovoza na tradicionalnom Folklornom taboru u Češkoj. Glavni cilj događaja bio je učenje novih plesnih koraka i tradicionalnih čeških plesova.

– Mjesto održavanja bilo je Stará Říše u okrugu Jihlava u češkoj regiji Vysočina. Sveukupno je sudjelovalo 70 sudionika, a riječ je o dugogodišnjem tradicionalnom seminaru plesa. Cijeli događaj je prošao odlično, uvježbani su novi plesni koraci, što će svakako obogatiti naš daljnji rad, kao i naše nastupe. Tijekom seminara, svi sudionici su uvježbavali zajedničku koreografiju koju su izveli posljednjeg dana edukacije. Drago nam je da i dalje aktivno sudjelujemo u ovakvim edukativnim programima, kako zbog nas, tako i zbog svih prijatelja, kolega, suradnika i simpatizera koji redovito prate naš kulturno-umjetnički rad, poručuju članovi Češke obeci Bjelovar, Udruge za očuvanje kulturne baštine Čeha u Republici Hrvatskoj, koji se organizatorima od srca zahvaljuju na lijepom prijemu i profesionalno održanoj edukaciji.
Isto tako, Češka obec Bjelovar kreće s upisom novih članova. Poziv vrijedi za sve uzraste, od onih najmlađih, pa do starijih. Detaljnije informacije svi zainteresirani mogu dobiti na broj telefona 043 / 243 982 ili putem maila: ceska.obec@bj.t-com.hr.
Također, sve o upisima možete saznati i osobnim dolaskom u prostorije Češke obeci Bjelovar u Ulici Andrije Kačića Miošića 28, svakog utorka u večernjim satima.