Iako je Nacionalni stožer civilne zaštite RH ublažio mjere prema teretanama, fitness centrima te brojnim drugim djelatnostima, plesne škole su nakon dugih osam mjeseci još uvijek zatvorene. S obzirom da se plesne aktivnosti i sadržaji bez ikakvih zabrana održavaju u sektorima kojima ples nije primarna djelatnost, Udruga Glas poduzetnika ističe kako sportski i rekreativni centri imaju dovoljno velike prostore koji se redovito održavaju, provjetravaju i dezinficiraju. Također, plesni parovi nose zaštitne maske, najčešće žive u istom kućanstvu, dok plesni učitelj ne dodiruje plesače i s njima nema fizički kontakt te također nosi masku i drži propisanu fizičku udaljenost.
Nakon dugih osam mjeseci zabrane rada, sportsko – rekreativna plesna djelatnost je ugrožena, pa tako učitelji sportskog i rekreativnog plesa, licencirani hrvatski i međunarodni plesni suci i plesači traže da se ova djelatnost napokon prestane diskriminirati i da im se što prije omogući rad uz pridržavanje epidemioloških mjera.
Dragutin Hubak iz bjelovarskog Plesnog kluba H-8 također se pridružuje svojim kolegama iz drugih županija i gradova koji su prema Nacionalnom stožeru civilne zaštite RH već uputili apel za otvaranjem, jer smatraju da nisu ništa manje važniji od ugostiteljstva i turizma.