Družba „Braća Hrvatskoga Zmaja“ ove je godine započela s obilježavanjem velikog jubileja 1100. godišnjice Hrvatskog Kraljevstva državnog značaja, koje će se svečano obilježiti 2025. godine diljem Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Jedan od prvih obilježavanja upriličen je upravo u Bjelovaru, točno 100. godina nakon događaja koji je obilježio 1000. godišnjicu Hrvatskoga Kraljevstva postavljanjem spomen ploča hrvatskim preporoditeljima dr. Matiji Smodeku i Ferdi Rusanu 12. listopada 1924. godine. Bio je to tada veliki događaj u kojem su sudjelovala brojna ugledna bjelovarska društva, koja su zajedno s Družbom, uz sudjelovanje Velikog meštra Družbe Emilija pl. Laszowskog, Prazmaja Brloškog i Ozaljskog, članova Družbe iz Zagreba i Bjelovara u dvodnevnom slavlju, u nacionalnom zanosu intonirajući hrvatske budnice i hrvatsku himnu u okićenom Bjelovaru, otkrila ove dvije ploče.
Točno 100 godina kasnije u Bjelovaru, na godišnjicu postavljanja ploča i ususret obilježavanju 1100. godišnjice Hrvatskoga Kraljevstva, položeni su vijenci ispred istih spomen ploča, a u multimedijskoj dvorani Gradskog muzeja Bjelovar održan je znanstveni kolokvij. Vijence su položili, uz svečani postroj bjelovarskih Graničara Husara, Veliki meštar Družbe prof. dr. sc. Mislav Grgić, Zmaj Strossmayerski i Meštar obredničar doc. dr. sc. Željko Heimer, Zmaj od Mesničkih vrata te članstvo Zmajskog stola u Bjelovaru.
Znanstveni kolokvij započeo je izvedbom pet budnica, koje je izveo Vedran Milić, Zmaj Saljski uz gitaru, a potom je u radnom dijelu dr. sc. Željko Karaula, Zmaj Kapelski opisao političke okolnosti u Kraljevini SHS u kojima je održano obilježavanje 1000. godišnjice Hrvatskoga Kraljevstva. Prof. Mladen Medar obradio je životopise dr. Matije Smodeka, Ferde Rusana i Ivana viteza Trnskom, počasnog člana Družbe, kojemu je ploča u Novoj Rači podignuta tri godine kasnije 1927. godine, dok je dr. sc. Marin Sabolović, Zmaj od Česme II. obradio arhivske izvore o postavljanju ploča istaknutim preporoditeljima 1924. godine u bjelovarskom kraju koristeći Družbinu arhivsku građu.
Skup je završen riječima, koje su upućene i 12. listopada 1924. godine „Rodoljubni grad Bjelovar osvijetlio si je u svakom pogledu svoje hrvatsko lice!“.