Na Veleučilištu u Bjelovaru stiglo je do brojnih novosti. Naime, Veleučilište je dobilo novo vodstvo. Nova dekanica je Tatjana Badrov, dosadašnja prodekanica za razvoj. Također, ove se godine Veleučilište može pohvaliti i velikim interesom studenata, posebice za studij Sestrinstva, a tu su i radovi na studentskom domu.
Novo vodstvo predstavio je gradonačelnik Dario Hrebak.
– Nova dekanica postala je Tatjana Badrov, novi stari prodekan za nastavu i studente je Zoran Vrhovski, a dobili smo novog prodekana za razvoj. Prema anketama studenata izabrali su najboljeg nastavnika u zadnjih par godina, a to je Krunoslav Husak. Čestitam svima. Nova dekanica je izabrana tajnim glasanjem jednoglasno na Vijeću Veleučilišta te potvrđeno tajnim glasanjem jednoglasno na Upravnom vijeću. Želim vam još bolji i uspješniji rad. Šaljem sve zahvale bivšoj dekanici Zrinki Puharić koja je zadnja dva mandata bila dekanica i stvarno joj treba zahvaliti na stručnosti i timskom radu. Imali smo dobru suradnju, a ona je odlučila ići nekim drugim smjerom – pojasnio je Dario Hrebak.
Iznio je i pozitivne podatke o broju upisanih studenata u novu akademsku godinu te velik interes za novi Stručni diplomski studij Sestrinstva.
– Nakon upisnog procesa 81 % ukupne kvote za ovu novu studentsku godinu je popunjeno i to je jako dobar podatak. Upisano je ukupno 250 novih studenata u prvu godinu studija. Izniman je interes za Stručni diplomski studij sestrinstva i nakon završetka upisa za ovu godinu opet smo na brojci od oko 800 studenata na bjelovarskom Veleučilištu – dodaje.
U tijeku je gradnja studentskog doma, a gradonačelnik najavljuje i potencijalno proširenje.
– I dalje nastavljamo s investicijama u bjelovarski studentski dom. Radovi idu dobro i teku prema planu. Obišao sam gradilište i sve više-manje ide u zadanim rokovima. Počinjemo polako s procesom unutarnjeg opremanja tako da će i taj dio priče biti gotov. Plan je u idućih pet do šest godina napraviti paviljon 2. studentskog doma. Radi se o zgradi bivšeg Pučkog učilišta koja je 20 % u vlasništvu Grada Bjelovara, 40 % države i privatnika otprilike 20 %. Gledat ćemo kako da tu zgradu dobijemo u budućnosti i kako da tamo napravimo paviljon 2. bjelovarskog studentskog doma. Tu zgradu treba u potpunosti obnoviti, treba je preuzeti i to je onda nova perspektiva – pojašnjava Hrebak.
Nova dekanica Veleučilišta je Tatjana Badrov, a na Veleučilištu je od samog početka te je sudjelovala u njegovom osnivanju.
– Prisutna sam tu i prije Veleučilišta, od 2006. godine sudjelovala sam u malom timu koji je osnivao ustanovu. Potom sam 2008. godine zaposlena kao nastavnica, potom sam bila dugogodišnja prodekanica za nastavu i studente, a onda za razvoj. Ustanova mi je u krvotoku. Iznimno cijenim ustanovu i predana sam joj. Jako me veseli što imam tim koji je preuzet od Zrinke jer je to bio dobitan, radišan tim. Sigurna sam da ćemo u sljedeće četiri godine jako dobro funkcionirati. Autentični smo i od nas nećete vidjeti niti lažiranje informacija niti naših osobnosti. Dostupni smo, suradljivi smo i raspoloživi – napomenula je Tatjana Badrov.
Veleučilište se može pohvaliti rekordnom brojkom upisa novih studenata na prve godine studija.
– Trenutno smo na brojci od 252 nova studenta na Veleučilištu u Bjelovaru što je rekord. Nikada nismo upisali toliko studenata na prve godine diplomskog i sada diplomskog studija. Povećanje upisnosti na preddiplomskim studijima je za 15,6 % u odnosu na prethodnu godinu, a trend u RH je 6,4 %. Tako da smo iznad trenda. Ukupna popunjenost svih kvota na našem Veleučilištu točno je 81,3 % i bit ćemo na brojci oko 800 studenata – izložio je podatke Zoran Vrhovski.
Za novog prodekana za razvoj izabran je Krunoslav Husak.
– 2018. godine sam prešao na Veleučilište u Bjelovaru i od prvog dana sam na studentskim anketama imao najviše ocjene. Zadnje dvije godine sam proglašen najboljim nastavnikom. Na svom poslu dajem maksimum, a to planiram i na ovoj poziciji. Neće biti jednostavno zamijeniti Tanju kao prodekanicu za razvoj, ali vjerujem da neće biti problema – poručio je Krunoslav Husak.

