Zamjenik gradonačelnika Igor Brajdić zahvalio je svima koji stoje iza organizacije najveće bjelovarske manifestacije, a riječi pohvale stigle su i od uglednih gostiju koji nisu skrivali oduševljenje ovogodišnjom Terezijanom
Dok se 30. jubilarna Terezijana polako približava svojoj završnici i pred Bjelovarom je drugi festivalski vikend, organizatori nisu zaboravili one bez kojih najveća gradska manifestacija ne bi bila moguća. U petak navečer zamjenik gradonačelnika Igor Brajdić okupio je oko 200 ljudi koji su svojim radom, trudom i predanošću sudjelovali u organizaciji ovogodišnje Terezijane te im zahvalio na svemu što su učinili kako bi Bjelovar ovih dana živio punim plućima.
Umjesto službenog protokola, večer je protekla u toplom ozračju, uz zajedničku večeru, razgovor i druženje ljudi koji su posljednjih mjeseci, a posebno proteklih deset dana, bili dio velikog organizacijskog tima.

“Terezijana ruši sve rekorde zahvaljujući ovim ljudima”
Vidno emotivan, Igor Brajdić istaknuo je kako je upravo zajedništvo ono što stoji iza uspjeha ovogodišnje manifestacije.
– Odlučili smo počastiti sve one koji su zaslužni za Terezijanu. Želimo zahvaliti ljudima koji predano rade kako bi manifestacija prošla ne samo dobro, nego savršeno. Već sada vidimo da Terezijana ruši sve rekorde, a ove godine traje čak 12 dana. Za to su zaslužni upravo ovi ljudi oko mene – rekao je Brajdić.
Naglasio je kako organizaciju čini velik tim od oko 200 ljudi.
– To su djelatnici Komunalca Bjelovar, djelatnici odreda za čistoću, naši “zeleni” koji su kreativno uredili grad, policija, hitna medicinska služba, tvrtka Rotor te brojne druge ustanove, tvrtke i pojedinci koji su svatko u svom segmentu dali doprinos da Terezijana izgleda ovako lijepo. Zato smo ih željeli okupiti, zahvaliti im i počastiti ih zajedničkom večerom – poručio je.
Pohvale stigle i iz Münchena
Na druženje je stigao i Vladimir Duvnjak, generalni konzul Republike Hrvatske u Münchenu, koji nije skrivao oduševljenje manifestacijom.
Podsjetio je kako je Terezijana već predstavljena u Münchenu te da je i tamo izazvala veliko zanimanje.
– Bili ste kod nas u Münchenu i predstavili Terezijanu, što je ostavilo snažan dojam. Sada sam se i osobno uvjerio koliko je sve odlično organizirano. Dok sam ja konzul, vrata Münchena za Bjelovar i Terezijanu uvijek su otvorena – rekao je Duvnjak.
“Grad izgleda kao da se ništa ne događa”
Posebno dojmljive riječi uputio je i Selimir Ognjenović, rođeni Bjelovarčanin koji već godinama živi izvan rodnog grada.
Priznao je kako od studentskih dana nije proveo sedam dana zaredom u Bjelovaru, ali da ga je ovogodišnja Terezijana na to potaknula.
– Terezijana je prekrasna, ali ono što me posebno oduševljava jest organizacija. Ujutro odem na kavu i grad je besprijekorno čist, kao da se ništa nije događalo večer prije. Navečer ostajem do kraja programa i vidim kako ljudi odmah kreću čistiti i pripremati grad za novi dan. To je za svaku pohvalu – rekao je Ognjenović.
Dodao je kako se iza svega osjeća dobra organizacija i zajedništvo.
– Vodio sam velike tvrtke i mogu prepoznati kada sustav dobro funkcionira. Ovdje se osjeća harmonija među ljudima koji vode grad i svima koji rade s njima. Organizirate veliki festival, a da građani pritom gotovo i ne osjete teret tako velike manifestacije. To je vrijedno divljenja – zaključio je.
Večer zahvale onima koji ostaju iza pozornice
Nakon riječi zahvale i brojnih pohvala uslijedilo je opušteno druženje svih okupljenih. Bila je to večer posvećena ljudima koji najčešće ostaju iza pozornice, a bez kojih ne bi bilo uređenih ulica, sigurnih događanja, čistih trgova ni bogatog programa koji ovih dana privlači tisuće posjetitelja u Bjelovar.
Dok Terezijana ulazi u svoj završni vikend, jedno je sigurno – iza njezina uspjeha stoje upravo ljudi. Njihov trud, predanost i zajedništvo još su jednom pokazali da najveće manifestacije ne čine samo veliki koncerti i bogat program, već prije svega oni koji svakoga dana rade kako bi svaki posjetitelj iz Bjelovara ponio najljepše uspomene.
Foto: Bjelovar.info
📲 Najbrže informacije – pratite nas na Facebooku, Instagramu i TikToku!






