Netko od umnih ljudi nedavno je izjavio kako trebamo prestati tražiti uzore već trebamo pokušati sami biti uzor. Djevojka koja se već dugi niz godina, možda i oduvijek, ponaša i radi tako da može biti uzor našim tinejdžerima je Stella Zavišić, svestrana maturantica bjelovarske Gimnazije. Stella je autorica romana „Iskra“ kojeg je napisala još u 7. razredu osnovne škole, autorica je preporuka za knjiga na portalu „Čitaj me“, a jednu godinu pisala je kolumne u časopisu za mlade OK. Uz pisanje i čitanje, Stella se u svoje slobodno vrijeme bavila i fotografijom.
Upravo zbog svega pobrojenog, odlučili smo pozvati Stellu u našu školsku knjižnicu, i to u tjednu nakon državne manifestacije Noć knjige (27. travnja) kada se još uvijek uvelike govori o čitanju i knjigama. Organizatori književnog susreta bile su Ekonomska i birotehnička i Medicinska škola Bjelovar.
Razgovor s autoricom bio je ugodan, a na pitanja voditeljica Isabelle Cindrić i Anje Rupe, Stella je odgovarala elokventno i pokazala kako odlično barata riječima te da je ovladala magijom naracije. Podijelila je s publikom svoja razmišljanja o pisanju, autorima, romanu prvijencu, ali i svojim planovima za budućnost. Najviše se razgovaralo o romanu „Iskra“ i o tome hoće li iskra postati plamen, odnosno požar i kada će to biti?! Za sve zainteresirane „Iskra“ je romanu vampirske tematike koja je vrlo bliska mladima. Roman je moguće posuditi u školskoj ili našoj gradskoj knjižnici. Svi koji se žele osvjedočiti u kvalitetu Stellinog pisanja (i bez ijednog vampira) mogu pročitati tekst „Oprostite, gospođo, koliko košta ljubaznost“ s kojim je prošle godine sudjelovala na državnom LiDraNu.

Dio ovog teksta pročitala je Petra Ileković, a za glazbene predahe tijekom književnog susreta zaslužni su Maja Šijić, Antonela Lovreković, Davor Lendl i Adela Babec.
Na kraju, Stella Zavišić ostavila je dojam pametne mlade djevojke za koju je karijera slavne spisateljice već „gotova stvar“. S veseljem i znatiželjom iščekujemo nove radove.

