Na mjestu gdje su generacije gimnazijalaca ostavljale svoje zglobove na tvrdom betonskom igralištu, uskoro će niknuti moderna sportska dvorana kakvu učenici bjelovarske Gimnazije, ali i svi sportaši i rekreativci ovog grada zaslužuju.
– Na tvrdom betonskom gimnazijskom igralištu brojne generacije ostavile su zglobove zbog svakodnevnog igranja malog nogometa, među njima i moje društvo i ja – prisjetio se župan Bjelovarsko-bilogorske županije Marko Marušić, najavivši povijesni projekt vrijedan 3,8 milijuna eura (bez PDV-a).
Nakon punih 160 godina postojanja Gimnazije Bjelovar, ovaj dugoočekivani projekt ulazi u svoju završnu fazu priprema – raspisan je natječaj za izvođača radova, a već početkom svibnja znat će se tko će preuzeti gradnju nove sportske dvorane.
– Nije to bio jednostavan proces, ali uspjeli smo. Dvoranu će koristiti gimnazijalci, sportaši, rekreativci, a služit će i za brojna natjecanja – poručio je župan Marušić.
Ova investicija predstavlja značajan iskorak ne samo za Gimnaziju, već i za grad Bjelovar i Bjelovarsko-bilogorsku županiju. Dvorana će biti mjesto na kojem će se graditi zdrav duh, sportski duh i zajedništvo – ono što se generacijama stvaralo na betonu, sada će se prenositi pod krovom dostojnim 21. stoljeća.
📲 Najbrže informacije – pratite nas na Facebooku, Instagramu i TikToku!
Izvor: Facebook/Marko Marušić





