Za sutra je u Hrvatskoj najavljen štrajk škola. Od ukupno 543 škole u RH u kojima Sindikat Preporod ima podružnice, do ovog trenutka štrajk je najavljen u 507 škola što iznosi 93,54 %. Osim u školama, štrajk je najavljen i u ostalih 107 ustanova.
Suzana Turković, ravnateljica III. osnovne škole Bjelovar potvrđuje kako su još uvijek u tijeku izjašnjavanja oko štrajka učitelja u njihovoj školi.
– Kod nas će biti štrajk. Imamo učitelje koji su u dva sindikata te je još u tijeku izjašnjavanje tako da ću danas do 12 sati točno znati koliko ljudi radi, a koliko je u štrajku te ću prema tome vidjeti što mogu organizirati od nastave, nacionalnih ispita ili bilo kojeg drugog oblika rada te objaviti na stranice škole. Veći dio zaposlenika bit će u štrajku – poručuje Suzana Turković.
Ravnateljica Martina Supančić potvrđuje kako I. osnovna škola Bjelovar ide u štrajk.
– Imamo najavljen štrajk. 99 % učitelja i stručnih suradnika štrajka te ćemo sukladno tome organizirati nastavu. Mi ne smijemo pozvati roditelje da ne šalju djecu u školu, ali roditelji će valjda sami zaključiti ako 99 % učitelja štrajka da se neće tko imati pozabaviti djecom. Ako netko dovede dijete u školu i neće imati druge opcije mi ćemo dijete zbrinuti. Bit će organizirana prehrana i prijevoz ako će netko doći. Dobili smo uputu od Ministarstva da vodimo evidenciju na sutrašnji dan tko radi, a tko štrajka – poručuje.
U II. i IV. osnovnoj školi Bjelovar neće biti štrajka, potvrđuje zamjenica ravnateljice Mirena Rozić, kao i ravnatelj Nikola Margetić.
– Kod nas sutra neće biti štrajka jer se nitko nije izjasnio za štrajk. Tako da sam jutros obavijestila roditelje i učenike na stranicama škole da će se kod nas nastava normalno odvijati – kaže nam Mirena Rozić te je isto potvrdio i ravnatelj Margetić.
Od ukupno 13 škola u Bjelovarsko- bilogorskoj županiji u kojima Sindikat Preporod ima podružnicu, do ovog trenutka štrajk je najavljen u 13 škola, što iznosi 100,00 %, piše jutarnji.hr.
🏫 OŠ Štefanje Štefanje
🏫 OŠ u Đulovcu Đulovac
🏫 I. OŠ Bjelovar Bjelovar
🏫 OŠ Ivanska Ivanska
🏫 OŠ Veliko Trojstvo Veliko Trojstvo
🏫 OŠ Mirka Pereše Kapela
🏫 GŠ V. Lisinskog Bjelovar
🏫 OŠ Rovišće Rovišće
🏫 GŠ B. Bjelinskog Daruvar
🏫 Tehnička škola Daruvar
🏫 OŠ Trnovitički Popovac Trnovitički Popovac
🏫 OŠ Berek Berek
🏫 III. OŠ Bjelovar, Bjelovar
Osim u školama u kojima Sindikat Preporod ima podružnicu, štrajk je još najavljen u 5 ostalih ustanova.
🏫 OŠ Vladimira Nazora, Daruvar
🏫 OŠ Velika Pisanica, Velika Pisanica
🏫 OŠ Ivana viteza Trnskog Nova Rača
🏫 Ekonomska i birotehnička škola Bjelovar
🏫 OŠ Sirač
Foto: Freepik

