Jedna od tema Aktualnog sata 26. sjednice Gradskog vijeća Grada Bjelovara bilo je i odmaralište u Novom Vinodolskom.
– Moje pitanje se odnosi na Novi Vinodolski gdje roditelji djece koji tamo često ljetuju kažu da su u zadnje vrijeme primijetili da je smanjen broj za prijavu djece u odmaralište. Pitaju trebaju li se brinuti, događa li se nešto u odmaralištu? Vidimo plakate da je sve okej, ali ljudi strašno vole to odmaralište i djeca pa im je valjda stalno potrebno da se potvrđuje da je sve u redu – zanimalo je vijećnicu Đurđicu Ćasar.

Zašto je došlo do smanjenja kapaciteta odmarališta u Novom Vinodolskom, ali i što je sve uređeno pojasnio je Marko Mihalinec, direktor bjelovarskog Gradskog poduzeća za upravljanje športskim objektima Grada Bjelovara.
– Novi Vinodolski je itekako u redu i to bolje nego što je bilo. Radile su se velike promjene. Grad Bjelovar je pomogao i došli su novi kreveti. Riješili smo 90 starih kreveta koji su 50 godina stari tako da smo riješili jedan veliki sigurnosni problem. Stavljeni su novi podovi, pobrušeni parketi, nova rasvjeta, osvježeni zidovi i nova blagovaonica. Smanjili smo kapacitet na 50 tako da bude komfora i sigurnosti za sve. Dakle, sve je u redu. U trećem mjesecu su škole bile obaviještene o svemu, kao i svi ravnatelji – pojašnjava Marko Mihalinec.

Situaciju je dodatno pojasnio gradonačelnik Dario Hrebak. Naime, odmaralište nema uvjete za prijem vrtićke djece.
– Prošao je projekt obnove odmarališta, no nažalost više nije bilo sredstava. Projekt je pozitivno ocijenjen, ali je jednostavno bilo potrebno previše novca da bi svi projekti bili financirani. Ne idemo više na masovnost nego u Novom Vinodolskom moramo podizati standard. Vrtići ne mogu ići u hostel u Vinodolskom jer ne zadovoljava uvjete. Zašto ne zadovoljava uvjete? Ne zato što je loš, nego zato što morate imati male pisoare i krevete, to su državni pedagoški standardi. Nažalost smo morali odustati od vrtićanaca što mi je izuzetno žao. Da to promijenimo onda penzioneri ne bi mogli ići u hostel. Ne možete jedno i drugo, to ne ide. To mi je jedino žao – pojašnjava gradonačelnik Hrebak.
Foto naslovna: Grad Bjelovar
Foto: Bjelovar.info