U bjelovarskoj bolnici Dr. Anđelko Višić“ danas je obilježen 31. Svjetski dan bolesnika te blagdan Gospe Lurdske, zaštitnice bolesnika i medicinskog osoblja. Tom prigodom u bolničkoj kapelici održana je Sveta misa koju su predvodili franjevački svećenici iz Župe sv. Antuna Padovanskog.
Svrha obilježavanja Svjetskog dana bolesnika je podizanje svijesti cjelokupne javnosti o potrebama bolesnika, kao i težnja za stvaranjem bolje zdravstvene i društvene zaštite koja će svakom oboljelom omogućiti dostupnu i kvalitetnu zdravstvenu skrb. Na današnji dan moramo se kao društvo sjetiti i zahvaliti svima onima koji neumorno skrbe o bolesnicima. To su naravno svi zdravstveni, nezdravstveni i drugi djelatnici, volonteri koji svojim nesebičnim radom brinu o bolesnim osobama.
Podsjetimo, Svjetski dan bolesnika obilježava se 11. veljače, a utemeljio ga je papa Ivan Pavao II 1992. godine kako bi skrenuo pažnju na bolesnike i njihove potrebe. Njegova nakana bila je senzibilizirati javnost za probleme bolesnih.
Poruka Svetog oca Franje
I ove godine 11. veljače uprimo svoj pogled u Svetište u Lurdu kao proroštvo, pouku povjerenu Crkvi u srcu suvremenosti. Ne vrijedi samo ono što ima neku svrhu i nisu važni samo oni koji proizvode. Bolesnici su, naime, u središtu Božjeg naroda, koji ide naprijed zajedno s njima kao znak čovječanstva u kojem je svatko dragocjen i nikoga se ne smije odbacivati.