Područna škola Prgomelje nedavno je dobila novo igralište vrijedno 63,5 tisuće eura. Ulaganje je obuhvatilo iskop, podlogu, asfaltiranje i iscrtavanje terena te postavljanje ograde, nogometnih golova, košarkaških koševa i zaštitnih mreža. Radove su izvodile tvrtke PZC d.o.o. i DS-gradnja d.o.o. Bjelovarski gradonačelnik Dario Hrebak danas je obišao igralište.
– Nastavlja se dobra suradnja koju Igor radi s mjesnim odborima, mjesni odbori su nam važni. Ovdje smo odlučili u suradnji s Mjesnim domom Prgomelje napraviti jedno pravo sportsko igralište kako bi i mlađi stanovnici Prgomelja imali mogućnost da se ovdje bave sportskom rekreativnom djelatnošću, ali isto tako u neposrednoj blizini je škola koju smo prijavili na energetsku obnovu. Ona je prošla, nalazi se trenutačno na rezervnoj listi, ali ja se nadam da ćemo i nju uspjeti riješiti plus zamjena rasvjete i cesta koju su dobili, mislim da se u Prgomelju u zadnjih pet godina napravilo kao nikada do sada. Vidjet ćemo što još možemo napraviti po pitanju ovog doma i ima jedna sporedna ulica koju treba asfaltirati tako da mislim da smo jako puno novaca uložili u mjesni odbor Prgomelje, ali to nije kraj, nastavljamo dalje – poručio je Hrebak. Dogradonačelnik Igor Brajdić osvrnuo se na dobru suradnju s mjesnim odborima.
– Gradonačelnik i ja zajedno s našim timom obilazimo cijeli grad Bjelovar, pa tako i prigradska naselja gdje spada i Prgomelje. Napravili smo malonogometno igralište ove godine u Prgomelju, prošle godine smo ga napravili u Cigleni, jedno takvo u Radničkom naselju – rekao je te najavio što je sljedeće u planu.
– Možemo sa zadovoljstvom najaviti iduće godine kod doma u Hrgovljanima isto jedno ovakvo malonogometno igralište s dva koša. Prvo ćemo tamo srušiti jednu zgradu. Napravili smo već projekt rušenja i raspisat ćemo kroz dva tjedna natječaj. To je gradska parcela i oslobodit će se prostor taman toliko da napravimo jedno ograđeno malonogometno igralište. Hrgovljani to trebaju jer se radi o velikom naselju s puno djece i ljudi i zasigurno će im dobro doći – tvrdi Brajdić. Čelnici grada složili su se kako su svi mjesni odbori važni. Ravnateljica Osnovne škole Rovišće Gordana Margetić-Šunjo pohvalila je rad Grada kojim su razveselili djecu.

– Ja bih zahvalila gradonačelniku i Gradu što pomažu ovdje u školi. Interes djece nam je uvijek zajednički. Hvalevrijedno je što su djeca dobila igralište, a s obzirom da je širok prostor oko škole mislim da se onda tu još neke stvari mogu napraviti. Možda nešto što bi mi zvali “učionica na otvorenom”, sjenica što bi još dodatno unaprijedilo nastavu i nadamo se u cilju ove jednosmjenske nastave, odnosno cjelodnevne škole. Ako to zaživi nakon ovog eksperimenta, vjerojatno će se ići u nadogradnju škole da nam sva djeca budu u jednoj smjeni, to je u interesu svih nas i vas kao osnivača škole i nas kao ravnatelja – napomenula je. Područnu školu Prgomelje trenutno pohađa 39 djece u pet razrednih odjela jer imaju dva četvrta razreda. Da bi mogli provoditi jednosmjensku nastavu, potrebne su im još dvije učionice te mala dvorana za tjelesni. Zbog toga se Županija planira javiti na natječaj ministarstva. Marijan Špoljarić, predsjednik Mjesnog odbora Prgomelje zahvalio je Gradu na ulaganju u njihovo područje.
– Dosta se uložilo u Mjesni odbor, imamo još nekoliko sitnica i nadam se da ćemo ove godine napraviti možda nekakvu nadstrešnicu, kućicu za autobus gdje djeca čekaju na otvorenom, to su manja ulaganja, a iduće godine asfaltirati nešto i pročelje doma obnoviti, pripomoći školi oko sjenice ako bude mogućnosti – istaknuo je.

