Povodom obilježavanja Svjetskog dana čitanja naglas, koji se ove godine obilježava 5. veljače, knjižnice, škole i različite kulturne ustanove organiziraju brojne aktivnosti s ciljem poticanja ljubavi prema čitanju.
Svjetski dan čitanja naglas prilika je za isticanje važnost čitanja, posebno među djecom i mladima, ali i da se podsjeti na moć riječi koje mogu inspirirati, educirati i povezati ljude.
U sklopu obilježavanja ovog dana, u mnogim gradovima održat će se javna čitanja, radionice i druženja s književnicima, a svi građani pozvani su sudjelovati i podijeliti radost čitanja s drugima.
Pridružite se ovoj svjetskoj inicijativi i obilježite dan uz svoju omiljenu knjigu – jer čitanje nas povezuje! 📖✨
Foto: Canva