Iako konjičke postrojbe ove godine nisu sudjelovale u svečanom mimohodu povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, to nije obeshrabrilo vrijedne pripadnike postrojbe Bjelovarskih graničara Husara. Na poziv Kravat pukovnije, zajedno s pripadnicima Hrvatskog husarskog zdruga, husari su 5. kolovoza ponosno sudjelovali u smjeni svečane straže na Trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu.
Također su bili dio službenog protokola i u Općini Šandrovac, čime su još jednom potvrdili svoju prisutnost i predanost obilježavanju važnih nacionalnih i lokalnih obljetnica.
No tu njihov angažman ne staje – krajem srpnja husari su sudjelovali i na obilježavanju Dana Grada Igala u Mađarskoj, s kojim već godinama njeguju prijateljske i kulturne veze. Program je bio bogat: od svečanosti u gradskoj vijećnici, misnog slavlja, kulturno-umjetničkih nastupa pa sve do – natjecanja u kuhanju!
I upravo tu dolazimo do jednog neočekivanog, ali vrlo ukusnog uspjeha – husarska kuharska ekipa osvojila je prvo mjesto u kategoriji najboljeg međunarodnog jela! Time su pokazali da nisu samo vješti u konjičkim ophodnjama, već i u kulinarskim pothvatima.
Kako je sve izgledalo – od zagrebačke smjene straže, protokola u Šandrovcu, pa do druženja i kuhanja u Mađarskoj – pogledajte u fotogaleriji. Fotografije govore više od riječi.
Foto: Bjelovarski graničari Husari








