BJELOVAR – Polaznici obrazovanja putem vaučera Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (HZZ) iz Bjelovara postali su prvi u Hrvatskoj koji su uspješno završili program za stjecanje mikrokvalifikacije Temeljne digitalne vještine. Završni ispit položili su danas, 23. rujna 2025. godine, čime su stekli uvjerenje o osposobljavanju u ovom području.
Obrazovanje je započelo 6. kolovoza, a pohađalo ga je 18 nezaposlenih osoba s područja Bjelovara. Tijekom programa polaznici su naučili kako prepoznati javno dostupne informacije na portalu e-Građani i sličnim digitalnim uslugama, izraditi i urediti jednostavne digitalne sadržaje te koristiti osnovne digitalne alate za komunikaciju i dijeljenje podataka.
– Program je pokazao kako se kroz sustav vaučera može omogućiti svim građanima, nezaposlenima i zaposlenima, da steknu ključne vještine potrebne za razvoj karijere, zapošljavanje ili zadržavanje radnog mjesta – poručuju iz bjelovarskog CISOK-a.
Na Katalogu vještina i programa HZZ-a trenutačno se nalazi više od 2.100 programa koje je moguće pohađati putem vaučera. Pravo na vaučer imaju sve osobe starije od 15 godina, a zainteresirani se mogu javiti u svoj nadležni ured Hrvatskog zavoda za zapošljavanje ili u Centre za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK).
📲 Najbrže informacije – pratite nas na Facebooku, Instagramu i TikToku!
Izvor: HZZ Područni ured Bjelovar



