Policija izvještava kako su u nedjelju, 26. srpnja, u 12:58 sati u Velikim Sredicama policijski službenici tijekom nadzora prometa zaustavili osobni automobil bjelovarskih registarskih oznaka kojim je upravljao 46-godišnji vozač.
Alkotestiranjem je utvrđeno kako je upravljao vozilom pod utjecajem alkohola od 2,71 g/kg. Vozač je uhićen i priveden u službene prostorije policije gdje je smješten u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja opojnog sredstva i dovođenja na Prekršajni odjel Općinskog suda u Bjelovaru uz optužni prijedlog.
Nakon saslušanja sud ga je rješenjem pustio na slobodu. Tijekom nadzora utvrđeno je i da kod sebe nije imao vozačku dozvolu, zbog čega mu je izdana obavijest o počinjenom prekršaju.
SAVJETI SUDIONICIMA U PROMETU
Policija ponovno upozorava vozače da ne upravljaju vozilima pod utjecajem alkohola jer alkohol značajno smanjuje sposobnost upravljanja vozilom, usporava reakcije i povećava rizik od izazivanja prometnih nesreća s teškim posljedicama. Ako ste konzumirali alkohol, za povratak kući koristite alternativni prijevoz ili zamolite drugu osobu koja nije konzumirala alkohol da upravlja vozilom.
Foto: Bjelovar.info-arhiva

