Policijski službenici Policijske postaje Grubišno Polje su u večernjim satima u utorak, 30. lipnja, oko 21 sat uočili traktor za kojim je bila raspisana objava zbog neodjavljivanja vozila u zakonskom roku.
Policijski službenici pokušali su zaustaviti traktor uporabom svjetlosnih i zvučnih znakova te svjetlećom tablicom, no vozač se oglušio na njihove naredbe i nastavio vožnju kroz Veliku Barnu prema Malom Grđevcu. Tijekom bijega vozio je sredinom kolnika kako bi onemogućio policijsko vozilo u pretjecanju, a potom je skrenuo na makadamski šumski put.
Zbog zahtjevnog terena policijski službenici nakratko su izgubili traktor iz vidokruga, no ubrzo su ga pronašli napuštenog na kraju šumskog puta. Vozač je pobjegao u obližnju šumu unatoč višekratnim naredbama policijskih službenika da se zaustavi.
Provedenim kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je da je traktorom upravljao 17-godišnjak. Protiv njega slijedi optužni prijedlog zbog više prekršaja.
Foto: Canva

