
Veleučilište u Bjelovaru i Financijska agencija potpisali su danas Sporazum o suradnji kojim će se omogućiti školovanje studenata za budući Finin razvojni centar u Bjelovaru. Naime, potpisivanjem Sporazuma započele su aktivnosti na uspostavi Fininog razvojnog centra u našem gradu, a u kojem će mjesta za zaposlenje biti i za studente VUB-a.
Studenti će se tako u Fininom razvojnom centru moći zaposliti preko student servisa i putem Finine IT stipendije, a zapošljavanje će biti moguće i putem javnih natječaja koje je Fina već objavila.
Dekanica VUB-a Zrinka Puharić tim povodom obratila se prisutnima i iskazala veliko zadovoljstvo ovom suradnjom.
– Veleučilište u Bjelovaru odredilo se da izvodi studijske programe iz STEM područja, uz veliku podršku našeg osnivača Grada Bjelovara i gradonačelnika usko surađujemo i s lokalnom zajednicom. Uvijek nam je ovako jak, moćan i respektabilan partner poput Fine dobrodošao. Stoga zahvaljujem što su odlučili upravo s našim Veleučilištem potpisati ugovor i što su nam donirali sredstva koja će nam pomoći u ostvarenju našeg zadanog cilja, poručila je dekanica.
Sastanku je prisustvovao i bjelovarski gradonačelnik Dario Hrebak koji ističe kako je ovaj dogovor još jedan primjer toga da će se i u budućnosti nastaviti visok postotak zapošljivosti bjelovarskih studenata.
– IT sektor se u Bjelovaru razvija posljednjih godinu, dvije, jako brzo. Puno tvrtki je došlo, otvorilo svoja vrata, a Grad Bjelovar im pruža dodatne pogodnosti. Drago mi je da je i Fina vidjela potencijal u našem Veleučilištu, kazao je Hrebak istaknuvši:
– Posebno me veseli da posljednjih godina 80 posto studenata koji završe naše Veleučilište nađe svoj posao u roku od 3 mjeseca, a ono što je najbitnije jest da je 3. godina studenata računarstva praktički već razgrabljena, rekao je gradonačelnik koji je potom podsjetio da je Gradu Bjelovaru velika želja da upravo Bjelovar postane IT centrom regije.
– Mi kao Grad smo smanjili prirez pa će te plaće biti malo veće, želimo vratiti sve nazad gospodarstvu, a smatram da za bjelovarsko moderno gospodarstvo je IT sektor presudan, poručio je Dario Hrebak.
Suradnja Fine i VUB-a započela je krajem prošle godine Ugovorom o donaciji, kojim je Financijska agencija VUB-u darovala 100.000,00 kuna za provedbu projekta opremanja laboratorija za IT.
Dražen Čović, predsjednik Finine uprave uoči potpisivanja Sporazuma najavio je i potpisivanje ugovora o stipendiranju za nekoliko studenata VUB-a.
– Fina je tehnološka kompanija u kojoj radi 280 inženjera informatike i koja s vlastitim tehnološkim razvojem potpomaže funkcioniranje financijskog sustava ove zemlje. Pogonimo svakodnevno 150 servisa bez kojih bi naše društvo drukčije funkcioniralo. Da bi sve to kvalitetno funkcioniralo trebamo kvalitetne, motivirane i stručne zaposlenike, rekao je Čović poručivši:
– Danas potpisujemo Sporazum o suradnji s Veleučilištem, nakon toga otvoren je naš poziv za stipendije i mi ćemo nakon toga sjesti s Gradom, otvoriti razvojni centar i početi zapošljavati ljude, kazao je predsjednik uprave na današnjem sastanku.
- veleučilište bjelovar – fina