
Nakon završenih edukacija o jačanju poduzetničkih kompetencija i osobnih socijalnih vještina, „Perspektiva“ nakon Bjelovara tijekom ove jeseni nastavlja s druženjima poduzetnica u svim slavonskim županijama.
Poduzetnice iz cijele Slavonije koje su posljednjih godinu dana pohađale edukativni program „Ženska perspektiva“ proteklog su vikenda posjetile Romsku kuću kraj Bjelovara. Međusobno druženje naziva „Lobbying for shopping“ bila je prillika za učvršćivanje njihovih međusobnih i budućih poslovnih veza, za predstavljanje i prodaju proizvoda, ali i da poduzetnice nauče više o romskoj kulturi i običajima.
Slađana Đurđević, vlasnica turističkog kompleksa Romska kuća, svoj poduzetnički duh odlučila je oplemeniti novim vrijednostima i poznanstvima kada je prije godinu dana odlučila pristupiti projektu Ženska perspektiva. Ovoga puta imala je priliku ugostiti svoje sugrađanke poduzetnice s kojima je provela dobar dio prošle godine na raznim druženjima i radionicama. Cilj samog projekta je povećati razvoj poduzetničkih aktivnosti vrijednih slavonskih žena, a konkurentnost na tržištu ostvaruju kroz međusobno povezivanje i kvalitetom proizvoda.
„Korisnice projekta Ženska perspektiva posjetile su Romsku kuću u kojoj nam je domaćica bila sudionica projekta Slađana Đurđević. Predstavila nam je romsku arhitekturu, kulturu, običaje, jezik i gastronomiju. Upoznali smo način života hrvatskih Roma Lovara te smo svi prije svega razbili predrasude o Romima i doživjeli prosvjetljenje o načinu života ove nacionalne manjine. Slađana i suprug Goran su nam bili odlični domaćini i hvala im na tome“, rekao je Tomislav Lneniček, predsjednik udruge Perspektiva.
Regionalni projekt „Ženska perspektiva“ pokrenula je 2018. godine Udruga za razvoj poduzetništva „Perspektiva“ iz Lipika kako bi se poduzetnicama iz manje razvijenih područja Hrvatske omogućio kvalitetniji razvoj i jačanje njihovih poduzetničkih aktivnosti. Cijeli projekt vode voditeljica projekta Dragica Karajić i predsjednik udruge za razvoj poduzetništva „PERSPEKTIVA“ Tomislav Lneniček. Projektom je prepoznat potencijal odabranih 65 slavonskih žena, njihovih proizvoda i usluga u agroturizmu, poljoprivredi, prerađevinama voća i povrća, rukotvorinama i autohtonim suvenirima te je sudjelovanje u „Ženskoj perspektivi“ poduzetnicima omogućilo veću vidljivost na tržištu, bolju međusobnu povezanost i podršku u prodaji.
Nakon što je završila s ciklusom poslovnih edukacija o jačanju poduzetničkih kompetencija i osobnih socijalnih vještina, „Perspektiva“ tijekom jeseni 2019. nastavlja s aktivnostima druženja poduzetnica u svim županijama.