Nakon zamjene kompletne infrastrukture, u tijeku su radovi na prvoj fazi rekonstrukcije bjelovarskog korza. Podsjećamo kako je za obnovu najveće bjelovarske žile kucavice odabrana tvrtka MATO-EL-D d.o.o. Iz Ivanić Grada s ponuđenih 9 milijuna i 994 tisuće kuna. Kako je rečeno na konferenciji za medije sredinom lipnja, radovi na pojedinoj dionici ne smiju trajati duže od 120 dana. Nakon detaljne obnove, bjelovarski korzo krasit će urbani izgled, s kulturnim i povijesnim elementima.

Da vodstvo Grada Bjelovara nije pretjerano zadovoljno tempom i dinamikom radova, dokazuje i nedavni komentar zamjenika bjelovarskog gradonačelnika. Naime, Igor Brajdić je na svom Facebooku profilu napisao kako očekuje ubrzanu i kvalitetnu izvedbu te završetak prve etape, najkasnije do kraja rujna.
– Činjenica je da smo od početka godine imali radove na svakom koraku, od prigradskih naselja, pa do samog centra Bjelovara. Korzu svakako posvećujemo najveću pozornost, a koordinacije s izvođačima i nadzorom radova održavamo svakog četvrtka. Usuglasili smo termin te završetak obnove očekujemo u lipnju 2023. godine. Troškovnik nikako ne smije biti probijen. S obzirom na sve reference koje tvrtka MATO-EL-D ima, radovi bi trebali biti kvalitetno odrađeni. Određene nesuglasice su do nedavno postojale, no uspješno smo ih riješili. Prva etapa će završiti krajem rujna, najkasnije početkom listopada, najavio je zamjenik Brajdić.
Za mišljenje smo upitali i gradonačelnika Hrebaka.
– Određenih problema je bilo, no nismo niti očekivali da će sve ići glatko. Suradnja s izvođačem radova je u redu, otvoreno smo rekli s čime nismo zadovoljni. Puno nam je projekata istovremeno na hrpi, no zamjenik Brajdić i ja ćemo svaki drugi, treći dan biti na korzu i pažljivo pratiti što se i kako odvija. Već s prvom etapom će naši građani vidjeti o kakvom izgledu korza se radi. Mislim da će na kraju sve biti u najboljem redu, poručio je bjelovarski gradonačelnik.

