Danas je na Bjelovarskom sajmu održana konferencija za medije na kojoj se javnosti prvi put nakon imenovanja obratio novi direktor Dario Turniški. Njegovo obraćanje privuklo je veliku pozornost javnosti, s obzirom na to da se od njega očekuju odgovori na pitanja koja su posljednjih dana obilježila političku scenu u Bjelovaru i Bjelovarsko-bilogorskoj županiji.
Uz teme vezane uz budućnost Bjelovarskog sajma, Turniški se osvrnuo i na navode o odnosu Grada Bjelovara prema ovoj manifestaciji, posebice na pitanje sudjelovanja Grada na nadolazećem Jesenskom sajmu.
– Postoji priča da Grad Bjelovar ove godine uopće ne planira doći na otvorenje Jesenskog sajma niti da će imati svoj štand – započeo je Dario Turniški, novoizabrani direktor Bjelovarskog sajma.
Na pitanje kako gleda na takvu mogućnost i kakav bi to utjecaj imalo na sajam, novi direktor istaknuo je kako ne vjeruje da će situacija otići u tom smjeru.
– Zaista ne vjerujem da bi to išlo do te razine. Grad Bjelovar nam je suvlasnik s 40 % i vjerujem da hoće napraviti sve što mogu da Bjelovarski sajam zasja, da bude ondje gdje mu je mjesto – kaže Turniški.
Turniški je pritom naglasio važnost sajma za cijeli kraj, ističući kako je poljoprivreda jedna od temeljnih odrednica ovog prostora.
– Mi smo, prije svega, poljoprivredni kraj i poznati smo po poljoprivredi, po Bjelovarskom sajmu te vjerujem da će Grad dati doprinos bez obzira na sve ovo što se događalo – ističe Turniški.
Na kraju je poručio kako je zajednički cilj svih uključenih da Bjelovarski sajam nastavi uspješno funkcionirati i ostvarivati svoju ulogu u promociji poljoprivrede i gospodarstva.
– Vjerujem da nam je svima cilj da ovaj sajam uspije – i zbog Grada i zbog Županije te poljoprivrede općenito – poručuje Turniški.
Foto: Bjelovar.info



